Blog > Komentarze do wpisu

Organizacyjnie

Dzień dobry.

Dziś maleńki wpisik organizacyjny – Fraa uznała, że nie można w nieskończoność jechać na cudzym szablonie: czas najwyższy nauczyć się zmajstrować coś takiego własnoręcznie... własnoklawiaturnie, raczej.

Oto przed Państwem pierwsze, nieśmiałe próby.

Prawdopodobnie w bliższej (dalszej pewnie też) przyszłości całość będzie ulegała mniejszym lub większym modernizacjom, więc proszę się nie przyzwyczajać – tym niemniej Fraa zaczyna mieć w końcu własne podwórko, a nie ściągnięte z galerii „Szablony Użytkowników”.

No wiecie, Państwo... Ciasne, ale własne i tak dalej. Choć oczywiście cały ten niecny proceder odbywa się kosztem normalnych wpisów, bo wypocenie tego co tu obecnie widać, zajęło kawiarce praktycznie cały dzień. Z hakiem.

Z aktualnych zagadnień na warsztacie są:

 • rozjaśnienie tła dla wpisów, bo jeszcze nieco za ciemno, chyba będzie się ciężko czytało (? - Fraa nie jest pewna: ona tu pisze, a nie czyta...);
 • najchętniej zamiana pozycji szerokiej i wąskiej szpalty, żeby syf był po lewej stronie, a po prawej wpisy;
 • podrasowanie stopki, bo im dłużej Fraa na nią patrzy, tym mniej się podoba (szczerze mówiąc nie podobała się od początku, ale kawiarka już nie miała siły).
Przy okazji Fraa ma pytanie: w poprzednim wpisie ilustracja przedstawiająca okładkę trzeciego tomu kolekcji powiększa się po najechaniu na nią kursorem. Czy fakt takiego powiększania obrazków byłby jakkolwiek pożądany, czy też zostawiać wszystkie malutkie? Fraa oczywiście nie mówi, że powiększałoby się koniecznie okładki, które same w sobie ciekawe raczej nie są... ale rzecz w tym: taka opcja jest w ogóle bardziej wkurzająca czy fajna?
Aha, dość istotna rzecz: tytuł bloga obecnie nie jest, niestety, linkiem na stronę główną. Niestety, blox nie lubi czcionek niestandardowych, więc trzeba sobie radzić oszustwem - wlepiać u góry całościowy obrazek.

 

 

Miłego dnia życzy Fraa.

wtorek, 26 października 2010, fraa_farara

Polecane wpisy

 • Exodos

  I powiedziała Fraa: „Niech się stanie blog!” i widziała, że to było takie se. Następnie Fraa powiedziała: „Niech się stanie drugi blog!”

 • ZaFraapowana filmami (34.4) - "Za kilka dolarów więcej"

  Czas wrócić do Wielkiej Kolekcji Westernów , bo dawno nie było. A przecież czeka jeszcze masa tytułów, w tym kolejne spod znaku Sergio Leone. Czwarta część kole

 • Organizacyjnie II

  Fraa miała dziś rano dodać normalny wpis, ten, który za chwilę doda u góry. Jednakże zanim miała go dodać, postanowiła trochę powalczyć z blogiem jako takim 

Komentarze
Gość: Zięba, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/27 03:20:25
Jest absolutnie cool :-) Ładnie powiedziałam? Cool.

Powiększający się obrazek nie przeszkadza, a tło wpisów uważam za zupełnie jasne - czyta się dobrze. Cytując jedną z polskich komedii, którą możemy zobaczyć w KAŻDE święta: "Dla mnie bomba".
-
fraa_farara
2010/10/27 07:54:31
Dzięki. :)

(wiesz... lubię słowo "cool" odkąd dowiedziałam się, że Steve McQueen był okrzyknięty aktorem najbardziej... "cool" właśnie, bo nie bardzo było inne słowo, jak go określić. :D )


(to rzekłszy, Fraa po raz kolejny źle wpisała kod z obrazka...)
Czasem sobie myślę, że chyba jestem botem. o.O
-
Gość: Ulv, 153.19.25.*
2010/10/27 10:49:07
Zamiana szpalty: jestem przeciwny, wpisy są obecnie na środku, a oko ludzkie ma tendencję do skupiaia się na tym, co na prawo nie na lewo, słowem syf w postaci linków, powrotu do poprzednich notek itd niech będzie z prawej, jest bardziej pod reką w ten sposób.

Z rozjaśnieniem tła wpisów na razie się wstrzymaj, jak dla mnie na chwilę obecną jest spoko. Jak zaczną mnie boleć oczy, bedziesz wiedziała jako pierwsza;)

Stopka to to u góry? Mnie się podoba:) Na upartego możesz się pobawić w wygładzanie krawędzi w koltach itd, bo miejscami widzę kwadraciki, ale to chyba jedyne co mogę jej zarzucić.

O ile nie będziesz powiększać każdego obrazka to taka opcja jest jak najbardziej przyjemną. Czasami te miniaturki były jak dla mnie za małe.

Irytuje inna rzecz :D Jak zostawiam komcia to nie widzę nad komciem całości tekstu, to mię irytuję, bo musze mieć 2 zakładki otwarte. Z tym nie dałoby się czegoś zrobić:)? Czepiam się, ale coś musiałem znaleźć, bo byś powiedziała, że jestem kochany ^^
-
fraa_farara
2010/10/27 18:59:02
Stopka to to na dole. :) Zaraz się biorę za poprawki, bo dziś rano rozkminiłam jak bym chciała, żeby to wyglądało - ale u góry też się pobawię, racja.

U góry przy komentowaniu, niestety, to chyba takie dyżurne bloxowe ustawienie i przyznam, że nie mam bladego pojęcia czy w ogóle da się to zmienić. Jeśli się da - to znajdę metodę. ^^
-
Gość: Kruff, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/27 20:56:13
Ja bym jednak tło trochę rozjaśniła, bo czarne pręgi między deskami trochę utrudniają czytanie. A tego, że zdjęcia się powiększają nawet nie zauważyłam XD

Ale ogólnie bardzo jest klimatycznie ;)

Fraacja
Liczydło, a co!